Penzion Poláček
Telefon Poláček

+420 734 331 659

Telefon Poláček

+420 736 184 221

Akce a okolí

Horské městečko Svoboda nad Úpou je dobrým výchozím bodem pro letní i zimní dovolenou. Náš penzion tak můžete využít jako výchozí bod pro jednodenní tůry nebo i přechody hor. Pokud však dáváte přednost méně náročné dovolená, tak můžete navštívit některé z mnoha zajímavostí v okolí.

Tipy na výlety

Aquapark TROPICANA Karpacz

Bazény a koupaliště

Směrem přes Pomezní boudy se nachází Polské městečko Karpacz, kde můžete navštívit velice zajímavý aquapark, který nabídzí velké množství atrakcí jak pro dopělé tak děti. Cena vstupu na hodinu a půl je 30 zlotých, což je v přepočtu zhruba 210 Kč. Směnárna je přímo na místě takže můžete vyrazit i s českými korunami. Tento výlet však doporučujeme pouze v případě dobré průjezdnosti přes Pomezní boudy. Tato cesta bývá přes zimní měsíce často těžko sjízdná.

Vzdálenost: 39 km WWW: Aquapark Karpacz

ZOO Dvůr králové nad Labem

ZOO

Dvorská zoologická zahrada je bezpochyby jednou z nejudržovanějších a nejkrásnějších ZOO v republice. Můžete zde strávit celý den a stále budete mít co dělat a na co koukat. Zahrada nabízí velké množství výběhů a bavilónů s přímým kontaktem se zvířaty. Z zajímavé exempláře jistě patří krokodýl Kraken a známý bílý nosorožci. nezaměnitelný zážitek pak jistě je i projížda safari s volně pobíhajícími zvířaty.

Vzdálenost: 32 km WWW: ZOO Dvůr králové nad Labem

Hospital Kuks

Tip památka

Hospital Kuks je unikátní stavbou nacházející se mezi Jaroměří a Trutnovem. Hospital byl postaven hrabětem Šporkem jako domov pro přestárlé veterány. Postupem času se rozrůstal až do dnešní podoby. V areálu můžete obdivovat barokní sochy Matyáše Bernarda Brauna. Nedaleko Kuksu se pak nachází dvě další zajímavosti. První je skupina soch umístěných v nedalekém lese, které jsou známé jako Braunův betlém. Druhá je pak série 12 novodobých soch, které byly postaveny jako moderní křížová cesta.

Vzdálenost: 31 km WWW: Hospital Kuks

Babiččino údolí

Tip památka

Babiččino údolí je jedním z nejzajímavějších výletních míst ve Východních Čechách, které je dobře dostupné z našcho penzionu. V tomto kraji objevíte místo pro klidné procházky hezkou krajinou, zajímavé vesnické stavby a malebný zámeček. Mnozí z Vás budou některá místa poznávat z nejznámější knihy Boženy Němcové "Babička". Jedná se například o již zmíněný Ratibořický zámek, mlýn nebo Staré Bělidlo Čato zde také bývají zajímavé kulturní akce, kdy celá oblast ožívá právě postavami z již zmíněné knížky.

Vzdálenost: 33 km WWW: Babiččino údolí

Město Trutnov

Tip památka

Ve vzdálenosti deseti kilometrů od penzionu se nachází bývalé okresní město Trutnov. Podle pověstí bylo město pojmenováno podle rytíře Truta, který porazil v souboji draka, který se zde usídlil. V Trutnově se každoročně koná velké množství kulturních akcí - rockový festival Trutnoff Open Air Music Festival, festival komorní hudby Trutnovský podzim, Jazzinec, Trutnovské vinařské slavnosti, Slavnosti draka, Rallye Krkonoše, adventní trhy a mnohé další. Po celý rok zde pak můžete navštívit Městskou galerii, Galerii Draka, Tklacovské muzeum, Muzeum Podkrkonoší, Krakonošovo náměstí s Krakonošovou kašnou, Naučnou stezku „Po stopách války 1866“ nebo Kostel Narození Panny Marie. Za sportem pak můžete vyrazit do Sportcentra Olymp, které nabízí moderní posilovnu, squashové a ricochetové kurty, kurt na badminton, multifunkční cvičební sál a bowlingové dráhy. Dále můžete navštívit krytý plavecký bazén, městské koupaliště nebo zimní stadion. Ve Trutnově se dále nachází nepřeberné množství kaváren, restaurací a zábavních klubů.

Vzdálenost: 10 km WWW: Trutnov

Adršpašsko Teplické skalní město

Turistika

Komplex adršpašsko-teplických skal je největším skalním městem Střední Evropy. Nachází se v blízkosti obcí Adršpach a Teplice nad Metují, kam se dostanete buď autem nebo vlakem. V tomto skalním komplexu můžete podniknout cokoliv od krátké procházky kolem jezírka – pískovny Adšpach nacházejícího se hned u vstupu do skal, až po celodenní výlet za všemi taji skalního města, mezi které patří nejznámější skalní útvary jako Milenci, Starosta a Starostová, Sloní náměstí nebo Džbán. Navštívit můžete také vysoko položené skalní jezírko, po kterém Vás proveze převozník na pramici. Skalní komplex můžete navštívit v kterémkoliv ročním období.

Vzdálenost: 33 km WWW: Adršpašsko Teplické skály

Zámek Náchod

Tip památka

Historie hradu, který střežil zemskou bránu na hranicích Čech a Polska, sahá až do 13. století, kdy jej nechal vystavět Hron z Načeraticů. Hrad byl v průběhu let opevňován a postupně přestavován. Dnešní rozsáhlý komplex barokního zámku se rozkládá na vyvýšeném místě nad městem. Mezi nejvýznamnější vlastníky tohoto zámku patřil Smiřičtí ze Smiřic, italský rod Piccolominiů, Kuronští a německý knížecí rod Schaumburg-Lippe. Od roku 2001 je zámek chráněn jako národní kulturní památka České republiky. V hradním příkopu pak můžete vidět jeho dnešní obyvatele – medvědy Ludvíka a Dášu. Zámek je pro veřejnost zpřístupněn vždy od dubna do listopadu. Do Náchoda se nejlépe dostanete autem, ale je možné využít i vlakové nebo autobusové spojení.

Vzdálenost: 47 km WWW: Zámek Náchod
Zpět na začátek

Vytvořil ©Daniel Poláček 2014.